Belka
Czwartek, 15 Maja 2025   imieniny: Zofia, Jan, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Fundacja Orlen wspiera uczniów z Koszut

Data publikacji: 2019-03-13, Data modyfikacji: 2019-03-15
A A AWydrukDrukuj  
 
7 marca 2019 odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu ekologicznego ,,Eko – cudaki” ogłoszonego przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju szkoły ,,Razem dla Koszut”. Zgromadzonych na sali gimnastycznej powitała dyrektor szkoły Anna Lewandowska. W swoim wystąpieniu podkreśliła ważną rolę człowieka na rzecz ochrony środowiska. Następnie Prezes Stowarzyszenia Ewa Domińska przedstawiła działania podjęte w ramach realizowanego projektu ,,Skok na śmieci robią dzieci”, które zostały sfinansowane przez FUNDACJĘ ORLEN DAR SERCA – Moje miejsce na ziemi. W lutym odbył się już konkurs literacki ,,Eko – wierszyk”. Zostały również zakupione kosze do segregacji śmieci. Przeprowadzony został konkurs ekologiczny ,,Eko – cudaki”. Założenia tego konkursu przypomniała Bożena Koniecka. Zadaniem uczniów było wykonanie ,,Eko – cudaka” z różnorodnych surowców wtórnych. Przy ocenie prac komisja brała pod uwagę również kreatywność i wkład pracy uczniów oraz estetykę wykonania. Jury powołane przez organizatorów przyznało następujące nagrody: W kategorii klas I – III: I miejsce – Martyna Chorążyczewska z klasy 0 za ,,Zakręconą baletnicę” II miejsce – Paweł Strzelczyk z klasy III za pracę ,, Ekosmok Tom” III miejsce – Wiktoria Maciaszek z klasy 0 za ,,Kotosłodyczera” W kategorii klas IV – VIII I miejsce – Bartłomiej Purul z klasy VI za ,,Wielkanocnego króliczka” II miejsce – Szymon Kukulski z klasy IV za ,,Papiożeracza 3000 ” III miejsce – Piotr Wilczewski z klasy V za ,,Ekokoreczka” Przyznano trzy wyróżnienia. Otrzymały je: Agata Gurgas z klasy I za ,,Plastikową hawajkę” Zuzanna Mrugalska z klasy III za ,,Zaczarowanego jednorożca” oraz Michalina Andrzejewska za ,,Robota Wilczka”. Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy i upominki. Doceniono również trud pozostałych uczestników i wręczono dyplomy za udział i rozdano słodycze.Ewa Domińska ogłosiła kolejny konkurs ,,Segregujemy śmieci”. W ramach tego przedsięwzięcia wszystkie klasy otrzymały kosze do segregacji surowców wtórnych. Uczniowie obejrzeli krótki filmik ,,Jak Miedzik uczył dzieci o dalszych losach śmieci” oraz zapoznali się z prezentacją multimedialną pt. ,,Czy wiesz jak segregować śmieci”. Zdobytą wiedzę uczniowie zastosują w codziennych sytuacjach i od 11 marca praktycznie będą segregować śmieci. Na korytarzach szkolnych również pojawią się stacje do segregacji. Zwycięska klasa w tym konkursie pojedzie na wycieczkę do Arboretum w Kórniku. Artykuł Fundacja Orlen wspiera uczniów z Koszut pochodzi z serwisu Głos Słupcy, Kleczewa oraz Witkowa.

Pełna treść wiadomości na: wirtualnyregion.pl/?p=114164
slupca24.pl, Źródło artykułu: slupca24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
    Kreska
    Najnowsze komentarze
     
      Kreska
       




      Brak sond
       
      Newsletter
      Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
       
       
      słupecki

      Powiat słupecki - powiat w województwie wielkopolskim (wschodnia część), którego siedzibę możemy znaleźć w Słupcy. Do powiatu przynależy osiem gmin: Słupca (gmina miejska), Zagórów, Lądek, Orchowo, Ostrowite, Powidz, Słupca (gmina wiejska), Strzałkowo oraz dwa miasta: Słupca i Zagórów.

      Przez ziemie powiatu słupeckiego przebiega autostrada A2, linia kolejowa nr 3 oraz droga krajowa nr 92.

      Powiat oferuje wiele sposobów na wypoczynek. Mamy tutaj jeziora, co pozwala na uprawianie sportów wodnych lub wędkowanie, liczne piesze i rowerowe szlaki turystyczne, parki krajobrazowe i wiele pomników przyrody, a także zabytki przyciągające rzesze turystów. Na osobną wzmiankę zasługuje kolejka wąskotorowa, której trasa wypada przez malowniczy Powidzki Park Krajobrazowy. Powstaje tu także rekonstrukcja grodu sprzed ponad 10 wieków.

       

      Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola