Belka
Poniedziałek, 14 Kwietnia 2025   imieniny: Julianna, Justyna, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Hospicjum w Borkach-spotkanie w sprawie budowy

Data publikacji: 2019-05-11, Data modyfikacji: 2019-05-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Stowarzyszenie „Michałki” działające przy parafii bł. Bpa Michała Kozala w Słupcy, otrzyma w użyczenie działkę w Borkach, na której powstanie hospicjum wraz z ośrodkiem rehabilitacyjnym i domem pobytu dla osób starszych. 10 maja na terenie w Borkach (gm. Słupca), gdzie ma powstać hospicjum, spotkały się osoby zainteresowane budowa obiektu, m.in.: ks. Hieronim Szczepaniak, władze gm. Słupca, przedstawiciele władz miasta i powiatu, przedstawicielka firmy AvrioMedia (podłączenie gazu ziemnego), fachowcy od instalacji sanitarnych i eklektycznych, komendanci straży i policji, sołtys Jan Wolnicki oraz architekt Artur Walerczyk. Główny pomysłodawca budowy obiektu ks. Hieronim Szczepaniak zachęca do powstania Społecznego Budowy Hospicjum, w skład którego mieliby wejść: starosta, wójtowie, burmistrzowie, przewodniczący rad i sołtysi. Na 16 czerwca br. planowane jest poświęcenie placu pod budowę – plenerowa uroczystość ma się rozpocząć o godz. 15.00 w Borkach. Radości z planowanej inwestycji nie kryje wójt Grażyna Kazuś, która, z lekkim przymrużeniem oka, powiedziała, że gdy już inwestycja ta zostanie zrealizowana, to sołectwo Gółkowo-Borki staną się niezaprzeczalną stolicą gminy Słupca. – Planujemy podłączenie gazu ziemnego, kanalizacji, uzbrojenie trenów pod inwestycje. Pomysł znakomity, żebyśmy tylko mieli na jego realizację środki. Znając jednak zapał do działania ks. Hieronima, wierzę, że musi się nam udać. Od 2005 r. teren ten czekał na zagospodarowanie i doczekał się tak pięknego i bardzo potrzebnego celu. A miejsce też jest wyjątkowe – cisza i spokój, czyste powietrze, w pobliżu wiejskie centrum sportowo-rekreacyjne – powiedziała wójt gm. Słupca. Ks. Hieronim Szczepaniak dodał, że pomysł utworzenia hospicjum zrodził się ponad trzy lata temu i zbiegł się z utworzeniem Stowarzyszenia „Michałki”, działającym przy parafii pw. bł. M. Kozala w Słupcy. Początkowo hospicjum planowano stworzyć w budynku plebanii, ale nie jest to możliwe. – Lokalizacja w Borkach to miejsce idealne, wręcz wymarzone. 3hektary ciszy i spokoju. Pomysłodawca budowy zawraca się z apelem do wszystkich, którzy w jakikolwiek mogą włączyć się w to dzieło, o pomoc i zaangażowanie. Ważne jest staranie się o pozyskiwanie środków zewnętrznych. Pieniądze na budowę hospicjum cały czas można wpłacać na konto Stowarzyszenia „Michałki”: BS Słupca 35 8542 0001 0003 3226 2000 0010 Inf i fot Starostwo Powiatowe Artykuł Hospicjum w Borkach-spotkanie w sprawie budowy pochodzi z serwisu Głos Słupcy, Kleczewa oraz Witkowa.

Pełna treść wiadomości na: wirtualnyregion.pl/?p=118183
slupca24.pl, Źródło artykułu: slupca24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
    Kreska
    Najnowsze komentarze
     
      Kreska
       




      Brak sond
       
      Newsletter
      Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
       
       
      słupecki

      Powiat słupecki - powiat w województwie wielkopolskim (wschodnia część), którego siedzibę możemy znaleźć w Słupcy. Do powiatu przynależy osiem gmin: Słupca (gmina miejska), Zagórów, Lądek, Orchowo, Ostrowite, Powidz, Słupca (gmina wiejska), Strzałkowo oraz dwa miasta: Słupca i Zagórów.

      Przez ziemie powiatu słupeckiego przebiega autostrada A2, linia kolejowa nr 3 oraz droga krajowa nr 92.

      Powiat oferuje wiele sposobów na wypoczynek. Mamy tutaj jeziora, co pozwala na uprawianie sportów wodnych lub wędkowanie, liczne piesze i rowerowe szlaki turystyczne, parki krajobrazowe i wiele pomników przyrody, a także zabytki przyciągające rzesze turystów. Na osobną wzmiankę zasługuje kolejka wąskotorowa, której trasa wypada przez malowniczy Powidzki Park Krajobrazowy. Powstaje tu także rekonstrukcja grodu sprzed ponad 10 wieków.

       

      Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola