Belka
Poniedziałek, 21 Kwietnia 2025   imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Uczniowie z Drążnej na lotnisku

Data publikacji: 2019-03-29, Data modyfikacji: 2019-03-30
A A AWydrukDrukuj  
 
W myśl powiedzenia “Podróże kształcą człowieka” uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej w dniu 22 marca 2019 roku wybrali się na wycieczkę klasową. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie lotniska Ławica w Poznaniu w ramach programu edukacyjno-poznawczego “Poznaj Ławicę”. Większość dzieci była pierwszy raz na lotnisku. W czasie 2-godzinnego pobytu uczniowie pod opieką przewodnika zwiedzali terminal pasażerski w części ogólnodostępnej, uczestniczyli w tzw. ścieżce pasażera, która obejmowała wydanie okazjonalnych „kart pokładowych” przy stanowiskach check-in, zapoznanie się z zasadami obowiązującymi w trakcie kontroli bezpieczeństwa, przejście przez kontrolę bezpieczeństwa do hali odlotów, a następnie przejście do hali przylotów, gdzie następuje odbiór bagażu. Czwartoklasiści mogli zobaczyć, jak wygląda praca na lotnisku w miejscach, gdzie pasażerowie nie mają dostępu i jakim sprzętem dysponuje straż ochronna w celu zapewnienia bezpieczeństwa przebywającym osobom na lotnisku. Z tarasu widokowego uczniowie podziwiali lądujące samoloty i te, które szykowały się do lotu. Wszystkim było żal opuszczać Ławicę i tego, że jeszcze trochę trzeba poczekać do wakacji, aby zdobytą na lotnisku wiedzę wykorzystać w praktyce. Pocieszeniem dla dzieci był z pewnością pyszny posiłek w drodze do Wrześni. Tam uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej pt. “Strajk dzieci wrzesińskich”. W trakcie zajęć prowadzonych przez adiunkta muzealnego pana Szymona Adamczyka, czwartoklasiści zwiedzili m.in. salę lekcyjną i obejrzeli najstarszy polski film fabularny „Pruska kultura” z 1908 roku. Rozwiązali również test sprawdzający ich wiedzę z historii regionalnej. Po zajęciach muzealnych nastąpił ostatni punkt programu wycieczki – pobyt w jednej z wrzesińskich kręgielni „Podkręcona kula”. Uczniowie bardzo zaangażowali się w nową dla nich grę, chętnie podejmowali wysiłek, aby uzyskać, jak najlepszy wynik. Klimat na sali był niesamowity, a obsługa bardzo miła i wyrozumiała. Wycieczka z pewnością przyniosła uczniom wiele korzyści. Oprócz kształtowania postaw patriotycznych, poznania fragmentu historii naszego regionu i propagowania nowoczesnych sposobów podróżowania, stała się sposobem do pogłębienia integracji zespołu klasowego. Przyniosła wiele wrażeń, o czym świadczyły gesty i słowa uczniów, a także uśmiechy i wypieki na ich twarzach. A następny wyjazd już niedługo, bo… w kwietniu!!! Tym razem będzie miał charakter sportowo-rekreacyjny. Artykuł Uczniowie z Drążnej na lotnisku pochodzi z serwisu Głos Słupcy, Kleczewa oraz Witkowa.

Pełna treść wiadomości na: wirtualnyregion.pl/?p=115276
slupca24.pl, Źródło artykułu: slupca24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
    Kreska
    Najnowsze komentarze
     
      Kreska
       




      Brak sond
       
      Newsletter
      Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
       
       
      słupecki

      Powiat słupecki - powiat w województwie wielkopolskim (wschodnia część), którego siedzibę możemy znaleźć w Słupcy. Do powiatu przynależy osiem gmin: Słupca (gmina miejska), Zagórów, Lądek, Orchowo, Ostrowite, Powidz, Słupca (gmina wiejska), Strzałkowo oraz dwa miasta: Słupca i Zagórów.

      Przez ziemie powiatu słupeckiego przebiega autostrada A2, linia kolejowa nr 3 oraz droga krajowa nr 92.

      Powiat oferuje wiele sposobów na wypoczynek. Mamy tutaj jeziora, co pozwala na uprawianie sportów wodnych lub wędkowanie, liczne piesze i rowerowe szlaki turystyczne, parki krajobrazowe i wiele pomników przyrody, a także zabytki przyciągające rzesze turystów. Na osobną wzmiankę zasługuje kolejka wąskotorowa, której trasa wypada przez malowniczy Powidzki Park Krajobrazowy. Powstaje tu także rekonstrukcja grodu sprzed ponad 10 wieków.

       

      Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola