Belka
Niedziela, 24 Marca 2019   imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

70% więcej za odpady w Gminie Słupca!

Data publikacji: 2018-11-30, Data modyfikacji: 2018-12-02
A A AWydrukDrukuj  
 
W piątek 30 listopada radni Gminy Słupca uchwalili 70% podwyżkę za wywóz odpadów selektywnych i nieselektywnych z terenu gminy na okres najbliższych 2 lat. Odpady będzie wywoziła firma z Kleczewa, która została wyłoniona w przetargu. Ogółem gmina będzie płacić około 140000 zł miesięcznie z odbiór odpadów. Opłata za osobę wzrosła z 10 zł do 17 zł za odpady segregowane i z 30 do 35 zł za niesegregowane. Gmina Słupca będzie jednocześnie płacić 40% więcej za odpady mieszane. Przed głosowaniem odbyła się burzliwa dyskusja i zarówno radni jak i obecni na radzie sołtysi mieli wiele zastrzeżeń i uwag do uchwały. Radny Artur Kuchowicz stwierdził, że radni zostali postawieni pod ściana i nie mają możliwości odrzucić uchwały, ponieważ odrzucenie jej mogłoby spowodować niekorzystne konsekwencje dla gminy. Padła również propozycja stworzenia własnej firmy odbierającej odpady na terenie gminy. Pojawiło się pytanie czy jest możliwe płacenie za odpady nie od osoby tylko za tonaż. Uchwała została przegłosowana niejednogłośnie 8 głosów za, 1 głos przeciw, 6 głosów wstrzymało się. Jak komentuje sytuację wójt Grażyna Kazuś radni doskonale wiedzieli 7 sierpnia (ogłoszenie o przetargu ) jaka będzie cena za wywóz odpadów, dlatego mówienie, że nie zostali poinformowani jest nieprawdziwe. Artykuł 70% więcej za odpady w Gminie Słupca! pochodzi z serwisu Głos Słupcy, Kleczewa oraz Witkowa.

Pełna treść wiadomości na: wirtualnyregion.pl/?p=106746
slupca24.pl, Źródło artykułu: slupca24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  słupecki

  Powiat słupecki - powiat w województwie wielkopolskim (wschodnia część), którego siedzibę możemy znaleźć w Słupcy. Do powiatu przynależy osiem gmin: Słupca (gmina miejska), Zagórów, Lądek, Orchowo, Ostrowite, Powidz, Słupca (gmina wiejska), Strzałkowo oraz dwa miasta: Słupca i Zagórów.

  Przez ziemie powiatu słupeckiego przebiega autostrada A2, linia kolejowa nr 3 oraz droga krajowa nr 92.

  Powiat oferuje wiele sposobów na wypoczynek. Mamy tutaj jeziora, co pozwala na uprawianie sportów wodnych lub wędkowanie, liczne piesze i rowerowe szlaki turystyczne, parki krajobrazowe i wiele pomników przyrody, a także zabytki przyciągające rzesze turystów. Na osobną wzmiankę zasługuje kolejka wąskotorowa, której trasa wypada przez malowniczy Powidzki Park Krajobrazowy. Powstaje tu także rekonstrukcja grodu sprzed ponad 10 wieków.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola