Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Biblioteka Pedagogiczna w Słupcy poleca: "Doradztwo zawodowe. Wybrane metody badań" Anny Paszkowskiej-Rogacz

Data publikacji: 2019-01-08, Data modyfikacji: 2019-01-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Szukając książki… Przeobrażenia społeczne, polityczne i gospodarcze dokonujące się na świecie powodują ciągłe zmiany w systemie organizacji pracy i karier zawodowych. Istotna więc staje się rola doradcy zawodowego i procesu badawczego dostosowania potrzeb klienta do jego możliwości realizacji kariery. Tym jakże ważnym w dzisiejszych czasach tematem zajęła się dr Anna Paszkowska – Rogacz w książce Doradztwo zawodowe. Wybrane metody badań. Autorka jest psychologiem specjalizującym się w tematyce wspomagania rozwoju kariery oraz współtwórczynią uniwersyteckiego programu kształcenia doradców zawodowych na zlecenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej. Jej zainteresowania związane są z rodzinnymi i kulturowymi uwarunkowaniami wyboru zawodu. Publikacja ta skierowana jest do wszystkich, którzy zajmują się doradztwem zawodowym od strony teoretycznej i praktycznej. Autorka wyraża nadzieję, że proponowane przez nią techniki badawcze i diagnostyczne zostaną włączone przez nich do swojej pracy. Książka ma pomóc w poznawaniu istotnych aspektów doradztwa zawodowego z punktu widzenia klienta jak i doradcy, który swoje zadania w dzisiejszych czasach powinien wypełniać profesjonalnie. Rynek pracy wymusza powstawanie nowych zawodów, wzrastają wymagania pracodawców, rozszerzają się możliwości wyboru kierunków kształcenia, kończy się epoka tzw. karier liniowych – wszystko to wpływa na poczucie niepewności pracowników i coraz większe zainteresowanie pomocą specjalistów w tym obszarze, czyli doradców zawodowych. Książka ma poprawić skuteczność ich pracy. W tym celu w pierwszej części autorka prezentuje specyfikę pracy i zadania doradcy, a także teoretyczne modele badań nad doradztwem zawodowym, ich obszary oraz współczesne koncepcje rozwoju zawodowego i wyboru zawodu. Część druga publikacji zawiera opis czterech metod diagnostycznych, które mogą znaleźć zastosowanie w praktycznym doradztwie zawodowym. Zaprezentowane techniki mają ułatwić doradcy badanie potrzeb doradczych klienta, ułatwić wybór konkretnego dla niego modelu kariery zawodowej, jego motywacji do pracy oraz hierarchii wartości. Anna Paszkowska–Rogacz za pomocą tej książki wzbogaca skromny dotychczas warsztat pracy profesjonalistów – doradców zawodowych. Jest to ważna pozycja na rynku księgarskim, ponieważ coraz większego znaczenia nabiera wiedza o tym, czego potrzebuje i czego spodziewa się osoba po spotkaniu z doradcą, gdy ma dokonać wyboru drogi zawodowej. Anna Tomal Artykuł Biblioteka Pedagogiczna w Słupcy poleca: „Doradztwo zawodowe. Wybrane metody badań” Anny Paszkowskiej-Rogacz pochodzi z serwisu Głos Słupcy, Kleczewa oraz Witkowa.

Pełna treść wiadomości na: wirtualnyregion.pl/?p=110141
slupca24.pl, Źródło artykułu: slupca24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  słupecki

  Powiat słupecki - powiat w województwie wielkopolskim (wschodnia część), którego siedzibę możemy znaleźć w Słupcy. Do powiatu przynależy osiem gmin: Słupca (gmina miejska), Zagórów, Lądek, Orchowo, Ostrowite, Powidz, Słupca (gmina wiejska), Strzałkowo oraz dwa miasta: Słupca i Zagórów.

  Przez ziemie powiatu słupeckiego przebiega autostrada A2, linia kolejowa nr 3 oraz droga krajowa nr 92.

  Powiat oferuje wiele sposobów na wypoczynek. Mamy tutaj jeziora, co pozwala na uprawianie sportów wodnych lub wędkowanie, liczne piesze i rowerowe szlaki turystyczne, parki krajobrazowe i wiele pomników przyrody, a także zabytki przyciągające rzesze turystów. Na osobną wzmiankę zasługuje kolejka wąskotorowa, której trasa wypada przez malowniczy Powidzki Park Krajobrazowy. Powstaje tu także rekonstrukcja grodu sprzed ponad 10 wieków.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola