Belka
Niedziela, 24 Marca 2019   imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bieg z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

Data publikacji: 2018-11-09, Data modyfikacji: 2018-11-12
A A AWydrukDrukuj  
 
W piątek 9 listopada odbył się po raz szósty okolicznościowy bieg z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Uroczystość otworzył duszpasterz młodzieży ksiądz Krzysztof Szkopek. Bieg ten był biegiem integrującym młodzież, propagującą zdrowy styl życia a także sposobem na uczczenie tego święta jakim jest Święto Niepodległości. Udział w symbolicznym biegu wzięła młodzież z powiatu słupeckiego: Szkoła Podstawowa Nr 1 i 3 Słupca, Szkoła Podstawowa NR 3 z Oddziałami Gimnazjalnymi Słupca, UKS Hagard Strzałkowo, Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupcy, Zespół Szkół Zawodowych w Słupcy, Liceum Ogólnokształcące w Słupcy oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie. Młodzież słupecka i strzałkowska wraz z opiekunami wybiegła jednocześnie ze swoich miejscowości z flagami biało-czerwonymi, by spotkać się na Miejscu Pamięci na Łężcu gdzie kiedyś znajdowała się granica prusko-rosyjska. Był to bieg patriotyczny, niepodległościowy w związku z czym młodzież na mecie złożyła znicz oraz dokonała symbolicznego zerwania łańcucha. Na zakończenie zaproszono wszystkich uczestników na ciepłą herbatę z sokiem. Do zobaczenia za rok. Artykuł Bieg z okazji Święta Odzyskania Niepodległości pochodzi z serwisu Głos Słupcy, Kleczewa oraz Witkowa.

Pełna treść wiadomości na: wirtualnyregion.pl/?p=104566
slupca24.pl, Źródło artykułu: slupca24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  słupecki

  Powiat słupecki - powiat w województwie wielkopolskim (wschodnia część), którego siedzibę możemy znaleźć w Słupcy. Do powiatu przynależy osiem gmin: Słupca (gmina miejska), Zagórów, Lądek, Orchowo, Ostrowite, Powidz, Słupca (gmina wiejska), Strzałkowo oraz dwa miasta: Słupca i Zagórów.

  Przez ziemie powiatu słupeckiego przebiega autostrada A2, linia kolejowa nr 3 oraz droga krajowa nr 92.

  Powiat oferuje wiele sposobów na wypoczynek. Mamy tutaj jeziora, co pozwala na uprawianie sportów wodnych lub wędkowanie, liczne piesze i rowerowe szlaki turystyczne, parki krajobrazowe i wiele pomników przyrody, a także zabytki przyciągające rzesze turystów. Na osobną wzmiankę zasługuje kolejka wąskotorowa, której trasa wypada przez malowniczy Powidzki Park Krajobrazowy. Powstaje tu także rekonstrukcja grodu sprzed ponad 10 wieków.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola