Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Chór z Drążnej w ogólnopolskim konkursie

Data publikacji: 2018-09-21, Data modyfikacji: 2018-09-21
A A AWydrukDrukuj  
 
20 września 2018 66 osobowy chór złożony z uczniów Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Drążnej wziął udział w przesłuchaniu konkursowym Ogólnopolskiego Konkursu dla Szkół Podstawowych „Do Hymnu”. Przesłuchanie odbyło się pod okiem jury konkursowego: Sławomiry Raczyńskiej i prof. Wojciecha Maciejewskiego. „Do Hymnu” to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych zorganizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA. Szkoła w Drążnej znalazła się w gronie 300 szkół podstawowych z całej Polski, które zostały zakwalifikowane do tego konkursu. Uczniowie ze wszystkich klas żywiołowo wykonali a capella (bez podkładu muzycznego, na żywo i z pamięci) Hymn Polski oraz dwie pieśni hymniczne: „Rotę” i „Boże, coś Polskę”. Uczniów do występu przygotowały Anna Majdecka i Joanna Nowakowska. Tym nietypowym chórem podczas występu dyrygował Patryk Mikołajczyk z klasy IIIA. Udział w konkursie społeczności szkoły w Drążnej jest kolejnym z elementów uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Poprzez czynny w nich udział wzbudzamy zainteresowanie historią polskiego Państwa i Narodu, a wykonanie najbardziej uroczystych pieśni narodowych o charakterze patriotycznym stwarza szansę na doskonalenie przez młode pokolenie Polaków umiejętności poprawnego śpiewania polskiego Hymnu Narodowego oraz rodzimych pieśni. Szkoła w Drążnej aktywnie włączyła się w działania z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Pod koniec kwietnia tego roku zorganizowała dla społeczności lokalnej Koncert Pieśni Patriotycznych i Tańców Narodowych, a ponowne wykonanie tego koncertu miało miejsce w maju w kościele pw. św. Mikołaja w Młodojewie. 29 kwietnia uczniowie z Drążnej brali udział w próbie bicia Rekordu Guinnessa w tańczeniu Poloneza w Słupcy, a w czerwcu odbył się Szkolny Konkurs Historyczny “Niepodległa”. Szkoła, w okresie od stycznia do maja 2018, realizowała cykl zadań konkursowych, których zwieńczeniem było uzyskanie certyfikatu i tytułu Szkoły Młodych Patriotów. Nowy rok szkolny przyniósł realizację kolejnych działań. We współpracy ze Stowarzyszeniem BĄDŹMY RAZEM z Drążnej 14 września miał miejsce wyjazd uczniów do Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Poznaniu. Obecnie w trakcie realizacji są jeszcze Konkurs Fotograficzny „Niepodległa Polska” i kolejny Konkurs Historyczny.   Artykuł Chór z Drążnej w ogólnopolskim konkursie pochodzi z serwisu Głos Słupcy, Kleczewa oraz Witkowa.

Pełna treść wiadomości na: wirtualnyregion.pl/?p=100489
slupca24.pl, Źródło artykułu: slupca24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
    Kreska
    Najnowsze komentarze
     
      Kreska
       




      Brak sond
       
      Newsletter
      Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
       
       
      słupecki

      Powiat słupecki - powiat w województwie wielkopolskim (wschodnia część), którego siedzibę możemy znaleźć w Słupcy. Do powiatu przynależy osiem gmin: Słupca (gmina miejska), Zagórów, Lądek, Orchowo, Ostrowite, Powidz, Słupca (gmina wiejska), Strzałkowo oraz dwa miasta: Słupca i Zagórów.

      Przez ziemie powiatu słupeckiego przebiega autostrada A2, linia kolejowa nr 3 oraz droga krajowa nr 92.

      Powiat oferuje wiele sposobów na wypoczynek. Mamy tutaj jeziora, co pozwala na uprawianie sportów wodnych lub wędkowanie, liczne piesze i rowerowe szlaki turystyczne, parki krajobrazowe i wiele pomników przyrody, a także zabytki przyciągające rzesze turystów. Na osobną wzmiankę zasługuje kolejka wąskotorowa, której trasa wypada przez malowniczy Powidzki Park Krajobrazowy. Powstaje tu także rekonstrukcja grodu sprzed ponad 10 wieków.

       

      Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola