Belka
Niedziela, 24 Marca 2019   imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dzień Patronów w ZSP w Zagórowie

Data publikacji: 2018-12-04, Data modyfikacji: 2018-12-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie jak co roku uroczyście obchodził Dzień Patronów. Z tej okazji odbyło się wyjątkowe spotkanie środowiska szkolnego i akademickiego. Obchody wypełniła uroczysta akademia, która przypomniała o osiągnięciach Braci Kostaneckich, zachęcała młodzież do wzorowania się na swoich Patronach oraz inspirowania się ich dokonaniami. W tym roku tematem przewodnim były kwestie związane z przedsiębiorczością, kreatywnością i profesorem Antonim Kostaneckim, wybitnym ekonomistą i rektorem Uniwersytetu Warszawskiego w latach 1917-1919. Podczas akademii przypomniane zostały fragmenty wykładów uniwersyteckich profesora Antoniego Kostaneckiego oraz cytaty z jego największego dzieła: „Problem ekonomii. Myśl gospodarcza a myśl kulturalna” z 1929 roku. Po części artystycznej okolicznościową prelekcję pod tytułem „Znaczenie kreatywności w biznesie”, wygłosiła doktor Magdalena Bartczak, wykładowca z Katedry Finansów, Rachunkowości i Logistyki, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Uroczystość Dnia Patronów uświetnili swoją obecnością m.in.: burmistrz Miasta i Gminy Zagórów, Roman Kulterman, profesor Sławomira Skrzypek, dziekan Wydziału Chemii Uniwersytetu Łódzkiego, ksiądz dziekan Adam Czechorowski, proboszcz Parafii pw. Apostołów Piotra i Pawła w Zagórowie, radni Powiatu Słupeckiego z naszego okręgu Andrzej Bernat i Jerzy Orchowski, kierownik Wydziału Oświaty, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Słupcy, Elżbieta Kordylewska reprezentująca organ prowadzący szkołę, Agnieszka i Maciej Dzieniakowscy, przedstawiciele rodziny Kostaneckich, dyrektorzy placówek edukacyjnych, wychowawczych oraz przyjaciele i darczyńcy szkoły. Jak co roku obchody Dnia Patronów uświetnili swoją obecnością także emerytowani nauczyciele z dyrektorem Markiem Kujawą na czele. Podczas uroczystości dyrektor szkoły, Małgorzata Iwanicka wręczyła Medale Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie, którymi uhonorowani zostali: doktor Magdalena Bartczak oraz Zbigniew Przyjemski. Tradycyjnie już podczas obchodów Dnia Patronów odbyło się ślubowanie klas pierwszych, występ szkolnego zespołu muzycznego Kostanecki Band oraz wręczenie nagród w okolicznościowych konkursach. Nad przygotowaniem i przebiegiem akademii czuwali: Katarzyna Maciocha, Beata Nawrocka, Michał Ulatowski oraz opiekunowie zespołu muzycznego Jacek Przydryga i Roman Jasiczek. Artykuł Dzień Patronów w ZSP w Zagórowie pochodzi z serwisu Głos Słupcy, Kleczewa oraz Witkowa.

Pełna treść wiadomości na: wirtualnyregion.pl/?p=107169
slupca24.pl, Źródło artykułu: slupca24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  słupecki

  Powiat słupecki - powiat w województwie wielkopolskim (wschodnia część), którego siedzibę możemy znaleźć w Słupcy. Do powiatu przynależy osiem gmin: Słupca (gmina miejska), Zagórów, Lądek, Orchowo, Ostrowite, Powidz, Słupca (gmina wiejska), Strzałkowo oraz dwa miasta: Słupca i Zagórów.

  Przez ziemie powiatu słupeckiego przebiega autostrada A2, linia kolejowa nr 3 oraz droga krajowa nr 92.

  Powiat oferuje wiele sposobów na wypoczynek. Mamy tutaj jeziora, co pozwala na uprawianie sportów wodnych lub wędkowanie, liczne piesze i rowerowe szlaki turystyczne, parki krajobrazowe i wiele pomników przyrody, a także zabytki przyciągające rzesze turystów. Na osobną wzmiankę zasługuje kolejka wąskotorowa, której trasa wypada przez malowniczy Powidzki Park Krajobrazowy. Powstaje tu także rekonstrukcja grodu sprzed ponad 10 wieków.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola