Belka
Środa, 24 Kwietnia 2024   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Dzień, w którym dziękujemy Nauczycielom

Data publikacji: 2017-10-11, Data modyfikacji: 2017-10-11
A A AWydrukDrukuj  
 
Dzień, w którym dziękujemy Nauczycielom

Będąc rodzicami, niejednokrotnie stajemy przed dylematem – kupować czy nie kupować? Mowa oczywiście o upominkach dla nauczycieli z okazji zakończenia roku szkolnego lub Dnia Edukacji Narodowej, zwanego potocznie Dniem Nauczyciela, który obchodzimy 14 października. Odpowiedzi jest wiele i chyba żadna nie może być zła.

W home&you wychodzimy z założenia, że ciepłe, płynące z serca słowa są najlepszym podziękowaniem dla nauczycieli i wychowawców naszych pociech, za codzienny trud, jaki wkładają w ich edukację. Z doświadczenia wiemy jednak, że rodzice do słownych podziękowań, często decydują się dołączyć symboliczny upominek. Na jaki warto postawić?

Zrobione samodzielnie i przygotowane wspólnie

Nic tak nie cieszy nauczyciela, jak zaangażowanie i udana współpraca jego uczniów. To dlatego prezent wykonany własnoręcznie przez podopiecznych, zostanie doceniony dużo bardziej niż gotowy, kupiony w sklepie. – W młodszych klasach może nim być portret wychowawcy namalowany wszystkimi malutkimi łapkami, a w starszych – prezentacja multimedialna, która pokaże najciekawsze i najprzyjemniejsze momenty ze wspólnie spędzonego ostatniego roku. Ciekawym pomysłem może okazać się też multiramka lub pamiątkowy album, po brzegi wypełnione uśmiechniętymi buziami wychowanków – podpowiada Hanna Maruta, główny stylista matki home&you.

Dla pasjonatów

Jeśli po wielu latach współpracy dobrze znamy nauczyciela, jego zainteresowania i pasje, możemy pokusić się o wybór bardziej spersonalizowanego upominku. W tym przypadku rodzice stawiają na prezenty praktyczne, np. akcesoria kuchenne dla wielbicieli gotowania, uroczą filiżankę dla smakoszy kawy czy herbaty lub kosz piknikowy dla amatorów spotkań pod gołym niebem. - A że wśród nauczycieli zdecydowaną większość wciąż stanowią kobiety, to w naszych salonach chętnie wybierane są ozdobne szkatułki lub wieszaki na biżuterię. To drobny upominek, który przyda się każdej kobiecie – dodaje stylista.

Na jesienne chłody

Korzystając z niesprzyjającej aury za oknem, w tym dniu możemy postawić na typowo jesienne akcesoria i dodatki. Miękki, puchaty koc utrzymany w uniwersalnej kolorystyce przyda się podczas wieczornych seansów filmowych na kanapie, a uroczy sowi świecznik stanowić będzie dekorację, która rozświetli wnętrze salonu. Do tego typowo jesienny kubek na ulubiony napój i komfort wypoczynku nauczyciela po dniu pełnym pracy zagwarantowany. – Jeśli jednak obawiamy się tak spersonalizowanych upominków postawmy na bony podarunkowe, których uniwersalność sprawia, że prezent zawsze będzie trafiony – podsumowuje Hanna Maruta.

Od najmłodszych lat powinniśmy uczyć nasze dzieci szacunku dla nauczycieli i doceniania ich pracy. A okazać możemy im to na wiele sposobów: bukietem polnych kwiatów, zaśpiewaną piosenką lub wspólnym zjedzeniem czekoladek, którymi właśnie ich obdarowaliśmy.

home&you / à Tab, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: home&you / à Tab
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze ogłoszeniadodaj ogłoszenie +
 
    Kreska
    Najnowsze komentarze
     
      Kreska
       




      Brak sond
       
      Newsletter
      Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
       
       
      słupecki

      Powiat słupecki - powiat w województwie wielkopolskim (wschodnia część), którego siedzibę możemy znaleźć w Słupcy. Do powiatu przynależy osiem gmin: Słupca (gmina miejska), Zagórów, Lądek, Orchowo, Ostrowite, Powidz, Słupca (gmina wiejska), Strzałkowo oraz dwa miasta: Słupca i Zagórów.

      Przez ziemie powiatu słupeckiego przebiega autostrada A2, linia kolejowa nr 3 oraz droga krajowa nr 92.

      Powiat oferuje wiele sposobów na wypoczynek. Mamy tutaj jeziora, co pozwala na uprawianie sportów wodnych lub wędkowanie, liczne piesze i rowerowe szlaki turystyczne, parki krajobrazowe i wiele pomników przyrody, a także zabytki przyciągające rzesze turystów. Na osobną wzmiankę zasługuje kolejka wąskotorowa, której trasa wypada przez malowniczy Powidzki Park Krajobrazowy. Powstaje tu także rekonstrukcja grodu sprzed ponad 10 wieków.

       

      Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola