Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

I Świąteczne Spotkanie Sportowców w “Trójce"

Data publikacji: 2018-12-18, Data modyfikacji: 2018-12-20
A A AWydrukDrukuj  
 
We wtorek w Szkole Podstawowej nr 3 zorganizowano I Świąteczne Spotkanie Sportowców w klasach 1-3, które uroczyście otworzyła dyrektor szkoły Agnieszka Orchowska. Przed rozpoczęciem rywalizacji sportowych uczennice klasy 4 zaprezentowały układ taneczny przygotowany przez Joannę Zastawę. Celem spotkań młodych sportowców było miedzy innymi nauka rywalizacji i zasad fair play, popularyzacja sportu i rekreacji poprzez gry i zabawy, współpraca wychowawców z nauczycielami wychowania fizycznego, wdrażanie akcentów mikołajkowo – świątecznych w zabawach sportowych. W każdej konkurencji startowało 12 uczniów. Za każdą konkurencję uczniowie klas 1,2,3 otrzymywali punkty według wzoru: za I msc – 5, za II msc – 4 i aż do 5 msc – 1 pkt. Suma punktów była ostatecznym wynikiem klasy. Konkurencje: Wyścig po prezenty, Drużyna elfów, sadzenie choinki, Tor przeszkód z niespodzianką, Renifery z szarfami, Bitwa na śnieżki ( zadanie z wychowawcą ) Wyniki zawodów:W 3 klasach – zwyciężyła 3bW 2 klasach – zwyciężyła 2eW 1 klasach – zwyciężyła 1d Organizatorzy: Mirosław Górniak, Joanna Zastawa, Karolina Wilczewska Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i cukierki, które wręczała wicedyrektor Lidia Drop. Kolejny drugi taki turniej planowany jest w okresie Świąt Wielkanocnych. Nauczyciele wychowania fizycznego dziękują wychowawcom klas 1-3 za pomoc i opiekę nad uczniami podczas rywalizacji sportowych. Serdeczne podziękowania również dla dziewcząt z klasy 6c, które pełniły funkcje pomocników elfów. Piotr Stróżyk Artykuł I Świąteczne Spotkanie Sportowców w “Trójce” pochodzi z serwisu Głos Słupcy, Kleczewa oraz Witkowa.

Pełna treść wiadomości na: wirtualnyregion.pl/?p=109008
slupca24.pl, Źródło artykułu: slupca24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  słupecki

  Powiat słupecki - powiat w województwie wielkopolskim (wschodnia część), którego siedzibę możemy znaleźć w Słupcy. Do powiatu przynależy osiem gmin: Słupca (gmina miejska), Zagórów, Lądek, Orchowo, Ostrowite, Powidz, Słupca (gmina wiejska), Strzałkowo oraz dwa miasta: Słupca i Zagórów.

  Przez ziemie powiatu słupeckiego przebiega autostrada A2, linia kolejowa nr 3 oraz droga krajowa nr 92.

  Powiat oferuje wiele sposobów na wypoczynek. Mamy tutaj jeziora, co pozwala na uprawianie sportów wodnych lub wędkowanie, liczne piesze i rowerowe szlaki turystyczne, parki krajobrazowe i wiele pomników przyrody, a także zabytki przyciągające rzesze turystów. Na osobną wzmiankę zasługuje kolejka wąskotorowa, której trasa wypada przez malowniczy Powidzki Park Krajobrazowy. Powstaje tu także rekonstrukcja grodu sprzed ponad 10 wieków.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola