Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kiedy zakończy się rozbudowa szpitala?

Data publikacji: 2018-10-31, Data modyfikacji: 2018-10-31
A A AWydrukDrukuj  
 
W środę 31 października o godz. 10.30 w biurze budowy przy szpitalu (dawny budynek administracji) odbyło się posiedzenie Społecznej Rady SP ZOZ . Po posiedzeniu była możliwość wizji lokalnej na terenie budowy szpitala. Nie ulega wątpliwości, że sama inwestycja rozbudowy szpitala przebiega poprawnie i można powiedzieć, że jest sukcesem. Na początku spotkania uczestnicy  mogli zobaczyć prezentację wszystkich sześciu etapów dotychczas wykonanej budowy. Podczas posiedzenia starosta Mariusz Roga poinformował, że co prawda umowa na oddanie budynku mówi o zakończeniu prac 31 grudnia, to z kilku realnych przyczyn, oficjalne oddanie budynku do użytku będzie możliwe w lutym.Jeżeli ktoś nie ma wyobraźni, że pewnych elementów łączenia obu budynków, starego z nowym nie da się zrobić w noc sylwestrową trudno. To jest funkcjonujący obiekt szpitalny. Trzeba to zrobić delikatnie i w sposób przemyślany. Są to prace, które mamy zaplanowane i będą wykonane jednak nie wszystkie zostaną zrobione do 31 grudnia. Dodatkowym problemem są odbiory specjalistycznych urządzeń, które przed odbiorem musi sprawdzić Urząd Dozoru Technicznego. Cały obiekt będzie musiał przejść próby wyłączania podstawowego zasilania energetycznego i przechodzenia na zasilanie awaryjne – wyjaśniał starosta. Finansowanie budowy Do tej pory z płatności wywiązały się 2 gminy Powidz i Ostrowite. Pieniądze zaplanowane na rok 2018 z gmin Zagórów, Lądek, Słupca jeszcze nie spłynęły. Zachodzi konieczność aneksowania tych umów, żebyśmy mogli te pieniądze zagospodarować w tym roku. Dla starostwa jest to pewna sztuka, żeby tak zaplanować prace aby można za nie zapłacić pod koniec roku 2018 – tłumaczył Mariusz Roga. Gmina Strzałkowo i gmina miejska Słupca zadeklarowały pomoc finansową w 2019. Starosta poprosił gminy, które planowały spłatę na 2018 o określenie dokładnej daty płatności. Nieplanowany wydatek Do takich należy zakup agregatu prądotwórczego, który zasili starą i nową część szpitala. Jak poinformował Mariusz Roga samorząd powiatu bierze te wydatki na siebie. Podadzą do sądu pierwszego projektanta Mariusz Roga poinformował, że starostwo Powiatowe najprawdopodobniej wejdzie na drogę sądową z pierwszym projektantem nowej części szpitala, żeby z jego polisy ubezpieczeniowej pokryć koszty niedociągnięć wynikających z nieprawidłowo wykonanej dokumentacji. Piotr Stróżyk     Artykuł Kiedy zakończy się rozbudowa szpitala? pochodzi z serwisu Głos Słupcy, Kleczewa oraz Witkowa.

Pełna treść wiadomości na: wirtualnyregion.pl/?p=103833
slupca24.pl, Źródło artykułu: slupca24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  słupecki

  Powiat słupecki - powiat w województwie wielkopolskim (wschodnia część), którego siedzibę możemy znaleźć w Słupcy. Do powiatu przynależy osiem gmin: Słupca (gmina miejska), Zagórów, Lądek, Orchowo, Ostrowite, Powidz, Słupca (gmina wiejska), Strzałkowo oraz dwa miasta: Słupca i Zagórów.

  Przez ziemie powiatu słupeckiego przebiega autostrada A2, linia kolejowa nr 3 oraz droga krajowa nr 92.

  Powiat oferuje wiele sposobów na wypoczynek. Mamy tutaj jeziora, co pozwala na uprawianie sportów wodnych lub wędkowanie, liczne piesze i rowerowe szlaki turystyczne, parki krajobrazowe i wiele pomników przyrody, a także zabytki przyciągające rzesze turystów. Na osobną wzmiankę zasługuje kolejka wąskotorowa, której trasa wypada przez malowniczy Powidzki Park Krajobrazowy. Powstaje tu także rekonstrukcja grodu sprzed ponad 10 wieków.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola