Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konferencja "STOP mowie nienawiści" w Ekonomiku

Data publikacji: 2018-10-30, Data modyfikacji: 2018-10-31
A A AWydrukDrukuj  
 
W poniedziałek 29 października 2018 w auli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy odbyła się inauguracja projektu „STOP mowie nienawiści”. Projekt będzie realizowany przy współudziale słupeckiej policji, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupcy, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie oraz Szkoły Podstawowej w Zagórowie. Podstawowym założeniem projektu jest zwiększenie świadomości młodzieży i osób dorosłych w zakresie przeciwdziałania propagowaniu faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych, oraz przestępstwom nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość. Głównym pomysłodawcą programu jest asp. sztab. Dariusz Nowicki – profilaktyk z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy. 29 października na inaugurującą konferencję zaproszono dyrektorów placówek oświatowych oraz przedstawicieli podmiotów wspierających działania policji w realizacji przedsięwzięcia, w tym gości z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Spotkanie otworzyła dyrektor szkoły Karolina Rakowicz, która przedstawiła założenia i plany związane z projektem. Następnie zaproszono uczestników konferencji do wysłuchania kilku wykładów. Nauczycielka ZSE w Słupcy Dorota Adamczewska opowiedziała zebranym o specjalnym szkoleniu, jakie odbyła wraz z kilkunastoma nauczycielami z naszego kraju w Izraelu. Komisarz Szymon Witczak z KWP w Poznaniu mówił o tolerancji i umiejętności przedstawiania swoich poglądów. Asp.sztab. Dariusz Nowicki przybliżył miejscowe wydarzenia z okresu między wojennego, do jakich doszło w Zagórowie i okolicach na tle narodowościowym. Konferencję podsumował kom. Robert Górny Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Słupcy, który podkreślił, że projekt to cenna inicjatywa w środowisku lokalnym. W ramach programu przygotowano zajęcia edukacyjno – informacyjne dla młodzieży prowadzone przez nauczycieli i policjantów zajmujących się zagadnieniami ochrony praw człowieka. Uczniowie odbędą również lekcje muzealne oraz zajęcia w Sądzie Rejonowym w Słupcy dotyczące m.in. przestępstw wynikających z mowy nienawiści. W Zagórowie zaplanowano tematyczną konferencję w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem. Dla policjantów i nauczycieli przygotowano warsztaty w siedzibie Muzeum POLIN w Warszawie na temat: „Relacji mniejszość – większość, powstanie mechanizmów dyskryminacji z naciskiem na antysemityzm”. Na zakończenie projektu w lutym 2019 roku zorganizowane będą szkolenia dla profilaktyków policyjnych garnizonu wielkopolskiego, w których przygotowanie włączy się Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Artykuł Konferencja „STOP mowie nienawiści” w Ekonomiku pochodzi z serwisu Głos Słupcy, Kleczewa oraz Witkowa.

Pełna treść wiadomości na: wirtualnyregion.pl/?p=103754
slupca24.pl, Źródło artykułu: slupca24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  słupecki

  Powiat słupecki - powiat w województwie wielkopolskim (wschodnia część), którego siedzibę możemy znaleźć w Słupcy. Do powiatu przynależy osiem gmin: Słupca (gmina miejska), Zagórów, Lądek, Orchowo, Ostrowite, Powidz, Słupca (gmina wiejska), Strzałkowo oraz dwa miasta: Słupca i Zagórów.

  Przez ziemie powiatu słupeckiego przebiega autostrada A2, linia kolejowa nr 3 oraz droga krajowa nr 92.

  Powiat oferuje wiele sposobów na wypoczynek. Mamy tutaj jeziora, co pozwala na uprawianie sportów wodnych lub wędkowanie, liczne piesze i rowerowe szlaki turystyczne, parki krajobrazowe i wiele pomników przyrody, a także zabytki przyciągające rzesze turystów. Na osobną wzmiankę zasługuje kolejka wąskotorowa, której trasa wypada przez malowniczy Powidzki Park Krajobrazowy. Powstaje tu także rekonstrukcja grodu sprzed ponad 10 wieków.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola