Belka
Niedziela, 24 Marca 2019   imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Marcin Pietrzykowski chce modernizacji Alei Tysiąclecia

Data publikacji: 2018-09-15, Data modyfikacji: 2018-09-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Od kilku dni Marcin Pietrzykowski, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „ANMAR” zbiera podpisy pod petycją skierowaną do burmistrza o modernizację ul. Aleja Tysiąclecia. Pod petycją podpisały się 44 osoby, a w poniedziałek podpiszą się jeszcze 2 osoby. Jak mówi prezes ANMAR wielu słupczan często korzysta z tej ulicy, wspólnie chodzą na spacery z rodzinami i co dla niego jest bardzo ważne, jest to ulica używana przez rowerzystów. Dlatego warto ją naprawić. Poniżej przedstawiamy treść petycji do burmistrza. “Szanowny Pan Michał Pyrzyk Burmistrz Miasta Słupca W imieniu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „ANMAR” oraz mieszkańców ulicy Aleja Tysiąclecia zwracamy się z prośbą do Pana Burmistrza o podjęcie działań celem modernizacji w/w ulicy. Ulica Aleja Tysiąclecia należy do jednej z bardziej uczęszczanych arterii komunikacyjnych w Słupcy oraz przez swoją długość i ukształtowanie stanowi wizytówkę miasta. Każdego dnia ulicą porusza się wiele samochodów, zły stan nawierzchni jezdni stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa jej użytkowników. Ponadto wiele osób pieszych, a w tym mieszkańcy ulicy Aleja Tysiąclecia i ulic przyległych korzysta z chodnika, którego stan techniczny ma wiele do życzenia. Szczególnie utrudnione zadanie mają osoby starsze oraz dzieci wracające ze szkoły. Prosimy także uwzględnić w modernizacji ulicy ustanowienie ścieżki rowerowej, która ułatwi poruszanie się wielu rowerzystom, a przez to będzie się wpisywała w nowoczesne i ekologiczne postrzeganie zarządzania miastem. Prosimy o zaplanowanie i ujęcie w najbliższym budżecie miasta środków na działania zmierzające do modernizacji ulicy Aleja Tysiąclecia. Z poważaniem Marcin Pietrzykowski Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej „ANMAR” Artykuł Marcin Pietrzykowski chce modernizacji Alei Tysiąclecia pochodzi z serwisu Głos Słupcy, Kleczewa oraz Witkowa.

Pełna treść wiadomości na: wirtualnyregion.pl/?p=99875
slupca24.pl, Źródło artykułu: slupca24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  słupecki

  Powiat słupecki - powiat w województwie wielkopolskim (wschodnia część), którego siedzibę możemy znaleźć w Słupcy. Do powiatu przynależy osiem gmin: Słupca (gmina miejska), Zagórów, Lądek, Orchowo, Ostrowite, Powidz, Słupca (gmina wiejska), Strzałkowo oraz dwa miasta: Słupca i Zagórów.

  Przez ziemie powiatu słupeckiego przebiega autostrada A2, linia kolejowa nr 3 oraz droga krajowa nr 92.

  Powiat oferuje wiele sposobów na wypoczynek. Mamy tutaj jeziora, co pozwala na uprawianie sportów wodnych lub wędkowanie, liczne piesze i rowerowe szlaki turystyczne, parki krajobrazowe i wiele pomników przyrody, a także zabytki przyciągające rzesze turystów. Na osobną wzmiankę zasługuje kolejka wąskotorowa, której trasa wypada przez malowniczy Powidzki Park Krajobrazowy. Powstaje tu także rekonstrukcja grodu sprzed ponad 10 wieków.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola