Belka
Niedziela, 24 Marca 2019   imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Otrzymali Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Data publikacji: 2018-11-23, Data modyfikacji: 2018-11-23
A A AWydrukDrukuj  
 
W czwartek 22 listopada odbyło się spotkanie starosty Mariusza Rogi z uczniami uhonorowanymi Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Stypendium przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia, w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. Podczas spotkania starosta Mariusz Roga wręczył piątce uczniów listy gratulacyjne za osiągnięte wysokie wyniki w nauce w roku szkolnym 2017/2018. Przybyłych uczniów i wychowawców powitała Elżbieta Kordylewska – kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu, która zaznaczyła, iż zgodnie z powiatową tradycją, na przełomie listopada i grudnia organizowane jest takowe spotkanie, aby podkreślić wyjątkowość uczniów szkół, dla których powiat słupecki jest organem prowadzącym. Wyjątkowość uczniów oczywiście wyróżnionych Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Laureatami Stypendium Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2017/2018 są:– Agnieszka Wolek kl. III LO Słupca– Daniel Ligocki kl. IV ZSE Słupca– Damian Wiatrowski kl. II LO w ZSP Zagórów– Jakub Zehner kl. III Technikum w ZSP Zagórów– Arkadiusz Szygenda kl. II Technikum w ZSZ Słupca Stypendia Prezesa Rady Ministrów zostaną uroczyście wręczone uczniom najprawdopodobniej na początku grudnia br. podczas uroczystości w Poznaniu, z udziałem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Dla uczniów oraz ich opiekunów nagrodą jest wyjazd na przedświąteczny spektakl pt. „Dziadek do Orzechów” – 21.12. br.  w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Inf i fot Powiat Słupecki Artykuł Otrzymali Stypendium Prezesa Rady Ministrów pochodzi z serwisu Głos Słupcy, Kleczewa oraz Witkowa.

Pełna treść wiadomości na: wirtualnyregion.pl/?p=106252
slupca24.pl, Źródło artykułu: slupca24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  słupecki

  Powiat słupecki - powiat w województwie wielkopolskim (wschodnia część), którego siedzibę możemy znaleźć w Słupcy. Do powiatu przynależy osiem gmin: Słupca (gmina miejska), Zagórów, Lądek, Orchowo, Ostrowite, Powidz, Słupca (gmina wiejska), Strzałkowo oraz dwa miasta: Słupca i Zagórów.

  Przez ziemie powiatu słupeckiego przebiega autostrada A2, linia kolejowa nr 3 oraz droga krajowa nr 92.

  Powiat oferuje wiele sposobów na wypoczynek. Mamy tutaj jeziora, co pozwala na uprawianie sportów wodnych lub wędkowanie, liczne piesze i rowerowe szlaki turystyczne, parki krajobrazowe i wiele pomników przyrody, a także zabytki przyciągające rzesze turystów. Na osobną wzmiankę zasługuje kolejka wąskotorowa, której trasa wypada przez malowniczy Powidzki Park Krajobrazowy. Powstaje tu także rekonstrukcja grodu sprzed ponad 10 wieków.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola