Belka
Piątek, 14 Grudnia 2018   imieniny: Alfred, Izydor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ponad 10 milionów dofinansowania dla szpitala!

Data publikacji: 2018-10-02, Data modyfikacji: 2018-10-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Jak informuje dyrektor SP ZOZ Słupca, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupcy uzyskał dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Dyrektor szpitala już na początku 2017 roku złożyła wnioski o dofinansowanie na wykonanie prac budowlanych w dwóch budynkach szpitala tzw. budynku głównym i budynku chorób płuc i gruźlicy. W wyniku wcześniej dokonywanych analiz sporządzono listę przesłanek uzasadniających realizację projektu, a mianowicie zły stan techniczny budynków, zwłaszcza instalacji. Instalacje techniczne w szpitalu wymagały ciągłych napraw, a przez to zwiększonych nieprzewidzianych wydatków. Roboty budowlane obejmować mają modernizację istniejących instalacji tj. centralnego ogrzewania, wodociągowo – kanalizacyjnej, instalacji dzwonków przywoławczych pacjentów, wymianę instalacji elektrycznej w tym zastosowanie energooszczędnego oświetlenia wewnętrznego typu LED. Wykonana zostanie także wymiana drzwi, okien, docieplenie dachu oraz izolacja podłóg w piwnicach co spowoduje zmniejszenie zużycia energii w budynkach, a jednocześnie zmniejszy koszty utrzymania szpitala. Szpital zastosuje również nowoczesne systemy zasilania w ciepło oparte na odnawialnych źródłach energii tj. ogniwach fotowoltaicznych, pompach ciepła oraz odzysku ciepła z systemu wentylacji tzw. rekuperacji. Zakłada się również uzupełnienie szpitala o system mechanicznej wentylacji i klimatyzacji. Wszystkie te zadania zostały oszacowane na wartość około 11,5 miliona złotych. Kwota dofinansowania w formie bezzwrotnej dotacji to wartość 10,4 miliona złotych, a na pozostałą część szpital uzyskał również z NFOŚiGW w Warszawie pożyczkę, która może zostać w części umorzona. Podpisanie umowy przewiduje się do końca października, a realizację zadań szpital zamierza zakończyć w roku następnym. To nie wszystkie środki o które ubiega się szpital, obecnie jest po pozytywnej ocenie formalnej złożonego wniosku w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Program 9.1.1. Rewitalizacja…. Ostateczne rozstrzygnięcie również ma odbyć się pod koniec października. W swoim zakresie wniosek obejmuje zakupy sprzętowe i dalszą modernizację oddziałów, mają być także utworzone na bazie istniejących, a niewykorzystywanych obiektów szpitala nowe oddziały m. innymi Zakład Opieki Długoterminowej. A w celu poprawy jakości posiłków, które obecnie są dostarczane przez firmę zewnętrzną szpital z tych środków zamierza utworzyć własną kuchnię. Artykuł Ponad 10 milionów dofinansowania dla szpitala! pochodzi z serwisu Głos Słupcy, Kleczewa oraz Witkowa.

Pełna treść wiadomości na: wirtualnyregion.pl/?p=101613
slupca24.pl, Źródło artykułu: slupca24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  słupecki

  Powiat słupecki - powiat w województwie wielkopolskim (wschodnia część), którego siedzibę możemy znaleźć w Słupcy. Do powiatu przynależy osiem gmin: Słupca (gmina miejska), Zagórów, Lądek, Orchowo, Ostrowite, Powidz, Słupca (gmina wiejska), Strzałkowo oraz dwa miasta: Słupca i Zagórów.

  Przez ziemie powiatu słupeckiego przebiega autostrada A2, linia kolejowa nr 3 oraz droga krajowa nr 92.

  Powiat oferuje wiele sposobów na wypoczynek. Mamy tutaj jeziora, co pozwala na uprawianie sportów wodnych lub wędkowanie, liczne piesze i rowerowe szlaki turystyczne, parki krajobrazowe i wiele pomników przyrody, a także zabytki przyciągające rzesze turystów. Na osobną wzmiankę zasługuje kolejka wąskotorowa, której trasa wypada przez malowniczy Powidzki Park Krajobrazowy. Powstaje tu także rekonstrukcja grodu sprzed ponad 10 wieków.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola