Belka
Niedziela, 24 Marca 2019   imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Przedszkole “Jedynka" w projekcie “Ale Przedszkole"

Data publikacji: 2018-10-25, Data modyfikacji: 2018-10-26
A A AWydrukDrukuj  
 
W środę 24 października w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 w Słupcy odbyły się warsztaty Pracy Twórczej z Książką pod hasłem: “Niezwykła przygoda pszczółki Flory”. Warsztaty odbyły się w ramach cyklu “Walizka Wyobraźni”. Tym razem zajęcia prowadzone przez Barbarę Kołodziejczak i Dorotę Madaj były częścią szerszego projektu i udziału placówki w projekcie “Ale Przedszkole”. Celem uczestnictwa jest zdobycie zestawów klocków systemowych LEGO EDUCATION, wartości 25000 złotych. Zajęcia, które odbyły się w środę, to pierwsze z pięciu zaplanowanych działań poświęconych “Pszczółce Florze”. Kolejne działania to: częstowanie mieszkańców miasta i propagowanie walorów zdrowotnych miodu, spotkanie z panem wyrabiającym świece woskowe, spotkanie z pszczelarzem, nasadzenie na słupeckiej ścieżce edukacyjnej roślin miododajnych, zajęcia edukacyjne z Ozobotem – nauka programowania. Na koniec całość wykonanej z przedszkolakami pracy zostanie zebrana i przesłana do komisji w P-niu. Jeżeli dokumentacja zostanie zakwalifikowana do II etapu konkursu Przedszkole “Jedynka” znajdzie się w programie pilotażowym i zostanie wyposażone w klocki LEGO EDUCATION wartości 25000 złotych. Warto się wobec takiej nagrody starać. Projekt – konkurs “Ale Przedszkole” w ramach którego odbywa się rywalizacja został powołany do życia przez: AKCES Edukacja, fundacę Ale Nauczanie, UAM wydz. Matematyki i Informatyki. Piotr Stróżyk   Artykuł Przedszkole “Jedynka” w projekcie “Ale Przedszkole” pochodzi z serwisu Głos Słupcy, Kleczewa oraz Witkowa.

Pełna treść wiadomości na: wirtualnyregion.pl/?p=103410
slupca24.pl, Źródło artykułu: slupca24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  słupecki

  Powiat słupecki - powiat w województwie wielkopolskim (wschodnia część), którego siedzibę możemy znaleźć w Słupcy. Do powiatu przynależy osiem gmin: Słupca (gmina miejska), Zagórów, Lądek, Orchowo, Ostrowite, Powidz, Słupca (gmina wiejska), Strzałkowo oraz dwa miasta: Słupca i Zagórów.

  Przez ziemie powiatu słupeckiego przebiega autostrada A2, linia kolejowa nr 3 oraz droga krajowa nr 92.

  Powiat oferuje wiele sposobów na wypoczynek. Mamy tutaj jeziora, co pozwala na uprawianie sportów wodnych lub wędkowanie, liczne piesze i rowerowe szlaki turystyczne, parki krajobrazowe i wiele pomników przyrody, a także zabytki przyciągające rzesze turystów. Na osobną wzmiankę zasługuje kolejka wąskotorowa, której trasa wypada przez malowniczy Powidzki Park Krajobrazowy. Powstaje tu także rekonstrukcja grodu sprzed ponad 10 wieków.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola