Belka
Niedziela, 24 Marca 2019   imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spotkanie z górnikiem w Młodojewie

Data publikacji: 2018-11-30, Data modyfikacji: 2018-12-02
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 26 listopada w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Młodojewie odbyło się spotkanie z górnikiem z PAK KWB Konin panem Mirosławem Pacześnym. Górnik ubrany był w piękny galowy mundur, na jego czapce, która poprawnie nazywa się czako lśnił biało-czerwony pióropusz. Dzieci i uczniowie dowiedzieli się do czego służą poszczególne części prezentowanego ubioru. Pan Mirosław wyjaśnił znaczenie poszczególnych kolorów pióropuszy. Nasz gość opowiedział legendy związane z górnictwem: „Legenda o św. Barbarze”, „Legenda o Skarbie”, opowiedział również jak powstał wielki skarb jakim jest węgiel i w jaki okolicznościach pastuszek Jaś pierwszy raz znalazł go wysoko w górach. Wyjątkowy gość opowiedział dzieciom jak niebezpieczną pracę wykonują górnicy w kopalni oraz jakim wsparciem są dla siebie wszyscy, którzy zjeżdża głęboko pod ziemię. Mirosław Pacześnym jest też kapelmistrzem w orkiestrze PAK KWB Konin. Pokazał dzieciom buławę i batutę dyrygenta, oraz zaprezentował muzyczne umiejętności na trąbce. Spotkanie przedszkolaków i uczniów ze szkoły podstawowej z górnikiem nie tylko pogłębiło wiedzę na temat węgla i pracy górnika ale wzbudziło podziw i wielki szacunek dla pracy jaką wykonują. Kotki i Tygryski chcąc podziękować za przemiłe i pouczające spotkanie zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne w wesołych wierszach i piosenkach. Na zakończenie spotkania dzieci, uczniowie i nauczyciele w związku ze zbliżającym się świętem górnika – Barbórka, wręczyli laurkę oraz skromny upominek, życząc zawsze szczęśliwych powrotów do domu z pracy. Artykuł Spotkanie z górnikiem w Młodojewie pochodzi z serwisu Głos Słupcy, Kleczewa oraz Witkowa.

Pełna treść wiadomości na: wirtualnyregion.pl/?p=106727
slupca24.pl, Źródło artykułu: slupca24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  słupecki

  Powiat słupecki - powiat w województwie wielkopolskim (wschodnia część), którego siedzibę możemy znaleźć w Słupcy. Do powiatu przynależy osiem gmin: Słupca (gmina miejska), Zagórów, Lądek, Orchowo, Ostrowite, Powidz, Słupca (gmina wiejska), Strzałkowo oraz dwa miasta: Słupca i Zagórów.

  Przez ziemie powiatu słupeckiego przebiega autostrada A2, linia kolejowa nr 3 oraz droga krajowa nr 92.

  Powiat oferuje wiele sposobów na wypoczynek. Mamy tutaj jeziora, co pozwala na uprawianie sportów wodnych lub wędkowanie, liczne piesze i rowerowe szlaki turystyczne, parki krajobrazowe i wiele pomników przyrody, a także zabytki przyciągające rzesze turystów. Na osobną wzmiankę zasługuje kolejka wąskotorowa, której trasa wypada przez malowniczy Powidzki Park Krajobrazowy. Powstaje tu także rekonstrukcja grodu sprzed ponad 10 wieków.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola