Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Starosta stwierdza, że dyrektor Wiśniewska nie nadaje się na dyrektora szpitala!

Data publikacji: 2018-12-14, Data modyfikacji: 2018-12-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Głównym tematem III sesji Rady Powiatu, który wzbudził wiele emocji był problem szpitala, a konkretnie przyczyny dla których pielęgniarki otrzymały należne im pieniądze dopiero w ostatnich trzech dniach. “... być może pani dyrektor jest dobrym menagerem jeżeli chodzi o prowadzenie inwestycji rozbudowy szpitala. Uważam, że jest pozbawiona jakiejkolwiek empatii i zdolności do tego, żeby zarządzać tym szpitalem, w którym pracują ludzie. A menager pozbawiony kompetencji tzw miękkich się po prostu do tej roboty nie nadaje. I tyle.” – tak podsumował pracę Iwony Wiśniewskiej starosta Jacek Bartkowiak. Przeciwnego zdania był radny Andrzej Kasprzyk ( frgm. ): Iwona Wiśniewska wypłaciła pieniądze. Dbała o interes instytucji, której jest szefem. … Myśmy już zapomnieli w jakiej sytuacji była placówka. Kto wtedy rządził to nie ma znaczenia. To nie był dobry czas, żeby szpitale powiatowe ratować. One wtedy były przygotowywane do prywatyzacji… Być może ma pan panie starosto sporo racji. Jednak dyrektor Wiśniewska nie przychodzi do nas i nie mówi ” dołóżcie nam”... W dalszej części wypowiedzi radny Kasprzyk podkreślił, że szpital nie jest zadłużony. Dodał, że aktualny moment przesilenia związanym z pielęgniarkami jest jednym z elementów całości prowadzenia szpitala i zaapelował o rozwagę w ocenianiu dyrektora. Za rozwagą w ocenie pracy dyrektora SP ZOZ był również Mariusz Król, a przewodniczący rady stanowczo poprosił, żeby radni nie stwarzali atmosfery sądu podczas obrad tylko starali się zrozumieć palące problemy. W całości dyskusji dyrektor Iwona Wiśniewska miała odpowiedzieć na pytania przygotowane dla niej przez członków komisji zdrowia, które w dużej części okazały się nieaktualne ponieważ ostatnia wypłaty dla pielęgniarek została wykonana 14 grudnia czyli przed sesją Rady Powiatu. Jak potoczą się dalsze losy od kilku dni burzliwej współpracy pomiędzy starostą a dyrektorem SP ZOZ czas pokaże. Piotr Stróżyk Artykuł Starosta stwierdza, że dyrektor Wiśniewska nie nadaje się na dyrektora szpitala! pochodzi z serwisu Głos Słupcy, Kleczewa oraz Witkowa.

Pełna treść wiadomości na: wirtualnyregion.pl/?p=108485
slupca24.pl, Źródło artykułu: slupca24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  słupecki

  Powiat słupecki - powiat w województwie wielkopolskim (wschodnia część), którego siedzibę możemy znaleźć w Słupcy. Do powiatu przynależy osiem gmin: Słupca (gmina miejska), Zagórów, Lądek, Orchowo, Ostrowite, Powidz, Słupca (gmina wiejska), Strzałkowo oraz dwa miasta: Słupca i Zagórów.

  Przez ziemie powiatu słupeckiego przebiega autostrada A2, linia kolejowa nr 3 oraz droga krajowa nr 92.

  Powiat oferuje wiele sposobów na wypoczynek. Mamy tutaj jeziora, co pozwala na uprawianie sportów wodnych lub wędkowanie, liczne piesze i rowerowe szlaki turystyczne, parki krajobrazowe i wiele pomników przyrody, a także zabytki przyciągające rzesze turystów. Na osobną wzmiankę zasługuje kolejka wąskotorowa, której trasa wypada przez malowniczy Powidzki Park Krajobrazowy. Powstaje tu także rekonstrukcja grodu sprzed ponad 10 wieków.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola