Belka
Niedziela, 24 Marca 2019   imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Straż informuje-Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy

Data publikacji: 2018-09-06, Data modyfikacji: 2018-09-07
A A AWydrukDrukuj  
 
W okresie jesienno-zimowym, w domach, w których urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe i wentylacyjne są wadliwe lub źle użytkowane wzrasta ryzyko śmiertelnego zatrucia czadem, który nazywany jest także cichym zabójcą, ponieważ jest niewidoczny oraz nie ma smaku ani zapachu. Strażacy rekomendują zabezpieczenie mieszkań czujkami wykrywającymi tlenek węgla w powietrzu. Prawo zobowiązuje zarządców oraz właścicieli budynków mieszkalnych wielorodzinnych oraz jednorodzinnych, do przeprowadzania kontroli instalacji gazowej, przewodów wentylacyjnych i kominowych co najmniej raz w roku. Dodatkowo w obiektach, w których odbywa się proces spalania paliwa stałego, ciekłego lub gazowego, usuwa się zanieczyszczenia z przewodów dymowych i spalinowych: – od palenisk opalanych paliwem stałym – co najmniej cztery razy w roku; – od palenisk opalanych paliwem płynnym i gazowym – co najmniej dwa razy w roku; – od palenisk zakładów zbiorowego żywienia i usług gastronomicznych – co najmniej raz w miesiącu, jeżeli przepisy miejscowe nie stanowią inaczej. Straż Pożarna we współpracy z Krajową Izbą Kominiarzy zamieszcza komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków, w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego 2018/2019 Komunikat-Prezesa-Krajowej-Izby-Kominiarzy-2018-MZ-108 Artykuł Straż informuje-Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy pochodzi z serwisu Głos Słupcy, Kleczewa oraz Witkowa.

Pełna treść wiadomości na: wirtualnyregion.pl/?p=98987
slupca24.pl, Źródło artykułu: slupca24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  słupecki

  Powiat słupecki - powiat w województwie wielkopolskim (wschodnia część), którego siedzibę możemy znaleźć w Słupcy. Do powiatu przynależy osiem gmin: Słupca (gmina miejska), Zagórów, Lądek, Orchowo, Ostrowite, Powidz, Słupca (gmina wiejska), Strzałkowo oraz dwa miasta: Słupca i Zagórów.

  Przez ziemie powiatu słupeckiego przebiega autostrada A2, linia kolejowa nr 3 oraz droga krajowa nr 92.

  Powiat oferuje wiele sposobów na wypoczynek. Mamy tutaj jeziora, co pozwala na uprawianie sportów wodnych lub wędkowanie, liczne piesze i rowerowe szlaki turystyczne, parki krajobrazowe i wiele pomników przyrody, a także zabytki przyciągające rzesze turystów. Na osobną wzmiankę zasługuje kolejka wąskotorowa, której trasa wypada przez malowniczy Powidzki Park Krajobrazowy. Powstaje tu także rekonstrukcja grodu sprzed ponad 10 wieków.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola