Belka
Niedziela, 24 Marca 2019   imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Święto Niepodległości w przedszkolu “Miś"

Data publikacji: 2018-11-13, Data modyfikacji: 2018-11-15
A A AWydrukDrukuj  
 
W piątek, 9 listopada w przedszkolu “Miś” obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęły się od uroczystej akademii. W uroczystości wzięły udział wszystkie przedszkolaki i zaproszeni goście. Po uroczystej akademii grupy sześciolatków wyszły na słupecki rynek, żeby tam o godzinie 11.11 zaśpiewać wspólnie z dziećmi z innych przedszkoli i szkół hymn narodowy. Po wyśpiewaniu hymnu starsze grupy spotkały się z marszałkiem Piłsudskim, za którego przebrał się uczeń z słupeckiego liceum. Uczeń zaprezentował dzieciom mundur marszałka i przeczytał odezwę do narodu polskiego. Na koniec przedszkolaki przygotowały portret Józefa Piłsudskiego. Młodsza grupa “Biedronki” udała się na plac przedszkolny, gdzie zasadzili “Dąb Niepodległości”. Kilka dni wcześniej w przedszkolu “Miś” został ogłoszony konkurs na obrazek niepodległościowy jako wspólna praca rodziców z dziećmi. Konkurs miał duży odzew u rodziców  i wiele wspaniałych prac można teraz oglądać w holu placówki. Artykuł Święto Niepodległości w przedszkolu “Miś” pochodzi z serwisu Głos Słupcy, Kleczewa oraz Witkowa.

Pełna treść wiadomości na: wirtualnyregion.pl/?p=105061
slupca24.pl, Źródło artykułu: slupca24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  słupecki

  Powiat słupecki - powiat w województwie wielkopolskim (wschodnia część), którego siedzibę możemy znaleźć w Słupcy. Do powiatu przynależy osiem gmin: Słupca (gmina miejska), Zagórów, Lądek, Orchowo, Ostrowite, Powidz, Słupca (gmina wiejska), Strzałkowo oraz dwa miasta: Słupca i Zagórów.

  Przez ziemie powiatu słupeckiego przebiega autostrada A2, linia kolejowa nr 3 oraz droga krajowa nr 92.

  Powiat oferuje wiele sposobów na wypoczynek. Mamy tutaj jeziora, co pozwala na uprawianie sportów wodnych lub wędkowanie, liczne piesze i rowerowe szlaki turystyczne, parki krajobrazowe i wiele pomników przyrody, a także zabytki przyciągające rzesze turystów. Na osobną wzmiankę zasługuje kolejka wąskotorowa, której trasa wypada przez malowniczy Powidzki Park Krajobrazowy. Powstaje tu także rekonstrukcja grodu sprzed ponad 10 wieków.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola