Belka
Sobota, 23 Marca 2019   imieniny: Pelagia, Feliks, Zbysław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Więcej o rozbudowie szpitala

Data publikacji: 2018-09-11, Data modyfikacji: 2018-09-13
A A AWydrukDrukuj  
 
W środę 5 września odbyło się kolejne posiedzenie Rady Koordynacyjnej rozbudowy słupeckiego szpitala. Obecni na nim byli przedstawiciele samorządu powiatu, przedstawiciele wykonawcy (Komputronik, INFRACON) wraz z kierownikiem budowy, a także Inżynier Kontraktu – firma KAROX. Wraz z zakończeniem prac betonowych (ściany i stropy) i postawieniem w stanie surowym bryły budynku, z końcem sierpnia rozpoczęły się prace firm branżowych. Dotyczą one przede wszystkim położenia kabli i przewodów elektrycznych, sieci komputerowej, sieci kanalizacyjnej, sanitarnej oraz wentylacyjnej. W piątek 7 września rozpoczął się montaż stolarki okiennej w całym budynku.Jakiś czas temu zapowiadałem, że w drugi etap rozbudowy szpitala mogą się włączyć firmy lokalne, które spełniają określone warunki. Miło mi poinformować, że z oferty naszej skorzystała firma „Okna Słowińcy”, która wyprodukowała i rozpoczęła montaż okien PCV dla całej nowo wybudowanej części szpitala na wszystkich kondygnacjach – mówi starosta Mariusz Roga. Starosta Mariusz Roga poinformował ponadto na spotkaniu, że wydzielona została geodezyjnie działka 6 m kw. pod nową trafostację.Na najbliższej sesji Rady Powiatu przedłożę Radzie propozycję sprzedaży tego kawałka gruntu firmie ENERGA. Warto w tym miejscu nadmienić, że na wybudowanej nowej trafostacji skorzystają również okoliczni mieszkańcy, a także przedsiębiorstwa, bowiem oprócz szpitala, zasili ona właśnie tę część miasta. Ważne jest również to, że w bardzo krótkim czasie udało nam się pozyskać warunki przyłączeniowe, w stosunku co do których z reguły trwa to znacznie dłużej. Jest już podpisana umowa przyłączeniowa, więc na tym odcinku procedury z firmą ENERGA przeprowadzone zostały sprawnie – dodaje starosta. W połowie sierpnia doszło do zmiany firmy podwykonawczej, koordynującej prace firm branżowych. W związku z tym trzeba było dostosować harmonogram pod kątem nowej organizacji pracy na terenie budowy. Obecnie na placu budowy trwają prace związane z wykonaniem ścian działowych gipsowo – kartonowych w całym budynku. Jak zapewnia wykonawca – firma Komputronik – prace instalacyjne związane z położeniem przewodów elektrycznych zakończone zostaną do 17 września, bowiem po tym terminie, na plac budowy wchodzą tynkarze, którzy „schowają” wiązki przewodów. Następnym etapem będzie wykonanie nowoczesnej elewacji szpitala, która podkreśli architektoniczny charakter bryły budynku. Inf. i Fot. Starostwo Powiatowe Artykuł Więcej o rozbudowie szpitala pochodzi z serwisu Głos Słupcy, Kleczewa oraz Witkowa.

Pełna treść wiadomości na: wirtualnyregion.pl/?p=99483
slupca24.pl, Źródło artykułu: slupca24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  słupecki

  Powiat słupecki - powiat w województwie wielkopolskim (wschodnia część), którego siedzibę możemy znaleźć w Słupcy. Do powiatu przynależy osiem gmin: Słupca (gmina miejska), Zagórów, Lądek, Orchowo, Ostrowite, Powidz, Słupca (gmina wiejska), Strzałkowo oraz dwa miasta: Słupca i Zagórów.

  Przez ziemie powiatu słupeckiego przebiega autostrada A2, linia kolejowa nr 3 oraz droga krajowa nr 92.

  Powiat oferuje wiele sposobów na wypoczynek. Mamy tutaj jeziora, co pozwala na uprawianie sportów wodnych lub wędkowanie, liczne piesze i rowerowe szlaki turystyczne, parki krajobrazowe i wiele pomników przyrody, a także zabytki przyciągające rzesze turystów. Na osobną wzmiankę zasługuje kolejka wąskotorowa, której trasa wypada przez malowniczy Powidzki Park Krajobrazowy. Powstaje tu także rekonstrukcja grodu sprzed ponad 10 wieków.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola