Belka
Niedziela, 24 Marca 2019   imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wspólnie utwardzą drogę do cmentarza jenieckiego

Data publikacji: 2018-09-07, Data modyfikacji: 2018-09-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Starosta Mariusz Roga, Burmistrz Michał Pyrzyk i Wójt Gminy Strzałkowo Dariusz Grzywiński po wielu wcześniejszych rozmowach planują w przyszłym roku utwardzić dojazd prowadzący do cmentarza jenieckiego, a przebiegający przez teren dwóch gmin. To ważne miejsce w historii naszych gmin, naszego powiatu, w historii Polski, więc zdecydowaliśmy, że wspólnie zrealizujemy tę inwestycję posiłkując się także środkami pozyskanymi z zewnątrz – mówią zgodnie wójt, burmistrz i starosta. Cmentarz znajduje się obecnie na terenie gminy Strzałkowo i pozostaje pod jej formalną opieką. Po budowie miejsca pamięci na granicy gmin, oświetleniu skrzyżowania do niego prowadzącego i oświetleniu ścieżki rowerowej Słupca – Strzałkowo będzie to kolejna inwestycja realizowana wspólnie i w porozumieniu przez te dwa samorządy gminne i samorząd powiatowy. Artykuł Wspólnie utwardzą drogę do cmentarza jenieckiego pochodzi z serwisu Głos Słupcy, Kleczewa oraz Witkowa.

Pełna treść wiadomości na: wirtualnyregion.pl/?p=99022
slupca24.pl, Źródło artykułu: slupca24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  słupecki

  Powiat słupecki - powiat w województwie wielkopolskim (wschodnia część), którego siedzibę możemy znaleźć w Słupcy. Do powiatu przynależy osiem gmin: Słupca (gmina miejska), Zagórów, Lądek, Orchowo, Ostrowite, Powidz, Słupca (gmina wiejska), Strzałkowo oraz dwa miasta: Słupca i Zagórów.

  Przez ziemie powiatu słupeckiego przebiega autostrada A2, linia kolejowa nr 3 oraz droga krajowa nr 92.

  Powiat oferuje wiele sposobów na wypoczynek. Mamy tutaj jeziora, co pozwala na uprawianie sportów wodnych lub wędkowanie, liczne piesze i rowerowe szlaki turystyczne, parki krajobrazowe i wiele pomników przyrody, a także zabytki przyciągające rzesze turystów. Na osobną wzmiankę zasługuje kolejka wąskotorowa, której trasa wypada przez malowniczy Powidzki Park Krajobrazowy. Powstaje tu także rekonstrukcja grodu sprzed ponad 10 wieków.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola