Belka
Niedziela, 24 Marca 2019   imieniny: Gabriel, Marek, Gabor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XIV Indywidualny Bieg Niepodległościowy Strzałkowo-Słupca

Data publikacji: 2018-11-11, Data modyfikacji: 2018-11-12
A A AWydrukDrukuj  
 
W sobotę 11 listopada odbył się XIV Indywidualny Bieg Niepodległościowy. Coroczne bieganie ze Strzałkowa do Słupcy zainicjował 14 lat temu strzałkowianin Tomasz Gaca. Inspiracją do biegu była dla Tomasza chęć symbolicznego przełamania granicy zaborów rosyjskiego i p[ruskiego, która kiedyś przebiegała pomiędzy Strzałkowem a Słupcą. W biegu wzięło udział około 40 uczestników. Dystans biegu również jest symboliczny, czyli 11 km i 111 m. Na koniec uczestnicy podziękowali sobie za wspólną obecność, zjedli rogale marcińskie z biało czerwonym lukrem upieczone specjalnie ns tę okazję przez Barbarę Gacę, małżonkę Tomasza.Bardzo miłe jest dla wszystkich uczestników, kiedy biegniemy dookoła rynku w Słupcy i zwyczajni ludzie, nie oficjele biją nam brawo. To bardzo wzruszające i budujące – mówi Tomasz Gaca. W biegu 2018 kilku uczestników jechało na rowerach, biegli też biegacze z 3 psami. Forma strzałkowskiego Biegu Niepodległości jest otwarta jak jej pomysłodawca. Piotr Stróżyk     Artykuł XIV Indywidualny Bieg Niepodległościowy Strzałkowo-Słupca pochodzi z serwisu Głos Słupcy, Kleczewa oraz Witkowa.

Pełna treść wiadomości na: wirtualnyregion.pl/?p=105015
slupca24.pl, Źródło artykułu: slupca24.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  słupecki

  Powiat słupecki - powiat w województwie wielkopolskim (wschodnia część), którego siedzibę możemy znaleźć w Słupcy. Do powiatu przynależy osiem gmin: Słupca (gmina miejska), Zagórów, Lądek, Orchowo, Ostrowite, Powidz, Słupca (gmina wiejska), Strzałkowo oraz dwa miasta: Słupca i Zagórów.

  Przez ziemie powiatu słupeckiego przebiega autostrada A2, linia kolejowa nr 3 oraz droga krajowa nr 92.

  Powiat oferuje wiele sposobów na wypoczynek. Mamy tutaj jeziora, co pozwala na uprawianie sportów wodnych lub wędkowanie, liczne piesze i rowerowe szlaki turystyczne, parki krajobrazowe i wiele pomników przyrody, a także zabytki przyciągające rzesze turystów. Na osobną wzmiankę zasługuje kolejka wąskotorowa, której trasa wypada przez malowniczy Powidzki Park Krajobrazowy. Powstaje tu także rekonstrukcja grodu sprzed ponad 10 wieków.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola